Červen 2014

Královská číše poprvé v Třinci.

23. června 2014 v 20:59 | Vojtěch Novotný - www.hokejbal-sm.cz

Královská číše poprvé v Třinci.

Jak hokejbalová veřejnost, tak především jednotlivá mužstva, si v posledních letech zvykla, zpestřit si závěr letní přípravy ostravským turnajem "O číši krále severní Moravy." Ještě delší tradici pak měl třinecký "SUMEC Cup", který byl organizátory prezentován jako memoriál Radima Samiece, zesnulého, vynikajícího, extraligového hokejbalisty. Poprvé v historii se oba turnaje sloučí, a pro letošní rok tak mezi třineckými mantinely proběhne zápolení nejlepších mužstev z našeho regionu a přilehlých lokací."Po dohodě s týmem HBC Enviform Třinec historicky poprvé dochází ke spojení dvou velkých turnajů, kdy se tradiční regionální turnaj uskuteční také na počest tragicky zesnulého vynikajícího spoluhráče a opravdového kamaráda třineckých hokejbalistů Radima Samiece.

Turnaj, jehož vítězný tým bude Severní Moravě neoficiálně kralovat celý rok, se uskuteční v sobotu a neděli 23. - 24. srpna 2014 na hřišti hokejbalového oddílu HBC Enviform Třinec! V minulých letech v turnaji zvítězili týmy 2x LG Bratislava, HBC Enviform Třinec, naposledy HbK Karviná. Sesadí letos karvinské z trůnů jiný zástupce regionu Morava Sever nebo budou celý příští rok kralovat rozlehlému území nájezdníci z širokého okolí? Troufne si na to právě Váš tým?" Hlásají oficiální propozice k turnaji.

Oba turnaje si v minulosti "konkurovaly". Pro organizátory nebylo jednoduché najít vhodné termíny nejen vzhledem ke konání podobné akce ve stejném regionu, ale také k vytížení mužstev, které turnaje svou účastí zpestřily. Sloučení tak bylo logickým krokem, který by měl v budoucnu vést k organizaci prestižního moravského turnaje, jež bude svou logistickou polohou atraktivní pro špičková mužstva ze Slovenska, východních Čech a samozřejmě jižní a severní Moravy.

autor:Vojtěch Novotný - www.hokejbal-sm.cz
IFKTV - Sport - 30. 5. 2014 HBC Enviform Třinec - HbK Karviná

1. června 2014 v 12:25 | IFK regioTV


IFKTV - Sport - 30. 5. 2014

HBC Enviform Třinec - HbK Karviná


03:12 minuta